Ambasadoři FSV UK

Ambasadoři FSV UK

Nevíš jaký je rozdíl mezi jednotlivými studijními programy? Chceš zjistit, co tě čeká až se na FSV UK dostaneš? Nevíš si rady se zápisem předmětů, či jak funguje zkouškové? Rád/a bys na výjezd do zahraničí, ale nevíš jak postupovat? I pro tebe jsme tu my Ambasadoři FSV UK, zkušenější studenti napříč instituty, kteří dobrovolně pomáhají ostatním studentům. Všichni máme už nějaký ten rok studia za sebou a víme, jak přechod na vysokou může být náročný.

Jak nás kontaktovat?

Napiš nám na ambasadori@fsv.cuni.cz (vždy prosím uveď své jméno a studijní program), nebo se ozvi konkrétnímu ambasadorovi - lze si dohodnout i individuální konzultaci.

V případě složitějších a závažnějších problémů směruj svůj dotaz spíše na naše studijní oddělení.

Kontakty

Institut Ambsador E-mail
IES Karolína Hozová 59645240@fsv.cuni.cz
IES Natálie Kolářová 73305189@fsv.cuni.cz
IKSŽ Veronika Dostálová 29117406@fsv.cuni.cz
IKSŽ Viktorie Kvasničková 62055046@fsv.cuni.cz
IPS Bára Pilná 94621892@fsv.cuni.cz
IPS Tereza Čeladníková 26438227@fsv.cuni.cz
IMS Ondřej Černý 90173575@fsv.cuni.cz
IMS Radka Malcová 50626521@fsv.cuni.cz
ISS Tomáš Barták 89094458@fsv.cuni.cz
ISS Adéla Šafářová 58058491@fsv.cuni.cz

Pokud nevíš, na koho se obrátit, tak napiš na ambasadori@fsv.cuni.cz a my si tvůj dotaz předáme, tak, abychom ti mohli co nejvíce pomoci.

Aktuality

 • Studenti žurnalistiky v soutěži Novinářská cena za rok 2021

  V 12. ročníku Novinářské ceny 2021 uspěli dva studenti z IKSŽ FSV UK Adéla Černá a Jan Louženský s článkem „Tady máte klíče, v sedm buďte doma.“ Otevřená věznice nechce, aby se lidé znovu vraceli za mříže, který napsali pro web Hlídací pes. V kategorii Solutions Journalism - žurnalistiku zaměřenou na řešení, se z více než 50 nominovaných dostali do nejužšího výběru top tří článků.

 • Druhé kolo žádostí o ubytování na Hlávkově koleji

  Kapacita žádostí o Hlávkovu kolej na akademický rok 2022/2023 nebyla pro české studenty UK vyčerpána. Proto bylo vyhlášeno druhé kolo. Místa na koleji jsou určena pro studenty doktorských studijních programů nebo pro mladé akademické či vědecké pracovníky. Žádosti mohou podávat i studenti magisterských a bakalářských studijních programů s výborným prospěchem.

 • Mezinárodní soutěž v popularizaci vědy FameLab

  FameLab je mezinárodní stand-upová soutěž v popularizaci vědy pro studenty a zaměstnance univerzity nebo výzkumného pracoviště. V předkole bude vybráno 10 soutěžících, kteří obdrží školení Masterclass. Hlásit se zasláním videa můžete do 17. července 2022.

 • Mezinárodní konference CEDMO: Europe Tackles Information Chaos

  U příležitosti českého předsednictví Evropské unie pořádá CEDMO mezinárodní konferenci o dezinformacích, které se zúčastní odborníci a zástupci klíčových institucí – včetně zástupců EU a střední a východní Evropy, nevládních organizací, akademiků, think-tanků, novinářů, legislativních a technologických subjektů.

 • Studijní nebo výzkumné pobyty v Mexiku

  Studenti bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů se mohou hlásit na 5 až 10 měsíční studijní a výzkumné pobyty v Mexiku. Pobyty budou zahájeny v rozmezí od 1. září do 6. prosince 2022.

 • Hodnocení výuky za letní semestr 2021/2022

  Prosíme studenty o vyplnění hodnocení výuky do 10. července 2022.