TZ: FSV uspěla v prestižním žebříčku QS World Universities Rankings by Subject 2019

Fakulta sociálních věd uspěla v prestižním žebříčku QS World Universities Rankings by Subject 2019

FSV UK zaznamenala hned dvojí úspěch v rámci letošního umístění v prestižním žebříčku QS World Universities Rankings by Subject. Obor Komunikační a mediální studia, který je na Univerzitě Karlově realizovaný především Institutem komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, se posunul mezi prvních 150 nejlépe hodnocených na světě. Obor Ekonomie, nabízený Institutem ekonomických studií FSV UK a spolupracujícím CERGE UK, pak mezi prvních 250. Nadále se daří i dalším oborům pěstovaným i na FSV UK, které si udržely dosavadní umístění, konkrétně politologii (prvních 150) a sociologii (prvních 200).

QS ranking

Žebříček QS World University Rankings by Subject nabízí jedno z nejrozsáhlejších mezinárodních srovnání oborů v rámci univerzit po celém světě. Sleduje vědecké instituce v téměř padesáti oborech rozdělených do pěti vědních oblastí. Výsledky pak napříč obory prezentují více než jedenáct set vysokých škol ze sedmdesáti pěti zemí. Institut komunikačních studií a žurnalistiky se v něm poprvé umístil v roce 2017, a to na 151.–200. pozici, kterou udržel i v loňském roce.

Jakkoliv nepřeceňuji žebříčkové srovnávání, je to jeden z indikátorů kvality pracovišť a je skvělé, že se našim oborům daří. A Univerzita Karlova je jediná v republice, která se v našich oborech mezi nejprestižnějšími pracovišti na světě vyskytuje. To je výborná zpráva pro naše studenty i uchazeče,“ říká děkanka fakulty Alice Němcová Tejkalová.

FSV dále zaznamenala úspěch v hodnocení oboru Ekonomie. Institut ekonomických studií FSV UK se v konkurenci světových univerzit letos zařadil zpět mezi prvních 250, kde se držel do roku 2017.

Univerzita Karlova v našem oboru vychází dlouhodobě výborně v prestižním šanghajském žebříčku hodnocení univerzit, stejně jako v U.S. News Global Rankings of Universities, a jsme rádi, že se nám letos podařilo posunout i v QS Rankingu,“ uvedl Martin Gregor, ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK.

QS World University Rankings by Subject

Kontakt: