TZ: Fakulta sociálních věd je partnerem prestižní soutěže Czech Press Photo

Fakulta sociálních věd je partnerem prestižní soutěže Czech Press Photo

Fakulta sociálních věd a CZECH PHOTO, o.p.s, podepsali memorandum o spolupráci. Jeho cílem je vzájemná podpora aktivit a realizace společných projektů, především každoroční výstavy soutěže novinářské fotografie Czech Press Photo ve výstavních prostorách Karolina.

Czech Press Photo

V rámci spolupráce bude společnost Czech Photo poskytovat studentům Fakulty sociálních věd odborné stáže v Czech Photo Centre. Studenti FSV také získají zvýhodněné vstupné na výstavu Czech Press Photo. Fakulta sociálních věd pak bude partnerem soutěže a výstavy Czech Press Photo.

Patřím mezi dlouholeté fanoušky a návštěvníky výstavy Czech Press Photo. Pro fakultu je mimořádně prestižní, že vedoucí Katedry žurnalistiky docent Láb je jedním z porotců soutěže, a nesmírně mě těší, že nyní budeme i více spolupracovat na výstavě samotné,” uvedla děkanka FSV Alice Němcová Tejkalová.

Obě instituce si budou také vzájemně zprostředkovávat a sdílet informace o relevantních kulturních a odborných akcích, seminářích, školeních a jiných novinkách.

Jednou z našich hlavních priorit je snaha podpořit v tvorbě současné mladé talenty, aby rozšířily řady fotografů, kteří každoročně přinášejí autentické svědectví o našem světě. Nově a moderně. A právě v propojení Czech Press Photo a Fakulty sociálních věd-Katedry žurnalistiky vidím obrovský potenciál. Těším se na spolupráci a novinky, které přinese.  V neposlední řadě na fotografie, které do soutěže přijdou. Uzávěrka letošního ročníku je již tradičně na konci září,“ uvedla ředitelka soutěže Czech Press Photo Veronika Souralová.

Soutěž Czech Press Photo sleduje nové trendy ve fotografii a stále vylepšuje svou vizuální tvář. Letos se bude konat již její 24. ročník. Mezi porotci soutěže budou letos například držitelka ocenění World Press Photo 2017 filmařka a fotografka Ami Vitale, ředitel společnosti Panos Pictures Evans Adrien nebo válečný fotograf João Silva. Soutěž Czech Press Photo je určena fotografům a tvůrcům video obsahu z České a Slovenské republiky. Více informací naleznete přímo na stránkách Czech Photo.

Kontakt:

Jakub Říman, tiskový mluvčí