Práce při studiu: Šárka Faicová

Šárka Faicová

Práce při studiu: Šárka Faicová

V druhém rozhovoru s pracujícími studenty jsme si povídali s Šárkou Faicovou, studentkou prvního ročníku bakalářského oboru Mediální studia na IKSŽ FSV UK. Šárka začala získávat pracovní zkušenosti již na střední škole a v současné době zastává hned několik pracovních pozic.

Moje cesta byla velmi specifická, protože už v 1. ročníku střední školy jsem tušila, že mi teorie ve škole úplně nestačí a rozhodla jsem se vyhledat projekty, kde bych se mohla angažovat. Jmenovitě to byly třeba Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, Česká středoškolská unie, Studentský časopis Psanec nebo studentský parlament při mém gymnáziu. Také jsem poznávala skrz Model amerického kongresu, Juniorskou univerzitu Karlovu nebo Zimní školu žurnalistiky. Napsala jsem dvě Středoškolské odborné činnosti, kde jsem se podrobně seznámila s výzkumem a věnovala jsem se také dobrovolnictví.

Nejvíce mě však v mé kariérní cestě nakoply stáže v Ústavu pro českou literaturu AV ČR, projektu Kamdu a Safezóna. Zde jsem si mohla vyzkoušet nejrůznější oblasti od sociologického výzkumu, copywritingu, strategického a online marketingu, klientské práce až po produktový management.

Díky těmto aktivitám jsem se už v 1. ročníku studia na vysoké škole nebála poslat životopis do společnosti Behavio, kde jsem nejdříve byla vybrána na dvoutýdenní stáž a poté mi byla nabídnuta stálá pozice.“

Pokud tě zajímá, co Šárka doporučuje spolužákům, kteří ještě nemají žádné pracovní zkušenosti, přečti si celý článek na našem blogu.