Pomoc Ukrajině na FSV UK

Pomoc ukrajinským studentům

Ke komunikaci se studenty slouží e-mail life@fsv.cuni.cz.

Vedení fakulty rozhodlo o mimořádných stipendiích pro naše ukrajinské studenty. Pro bližší informace pište na e-mail výše.

Psychologická pomoc

FSV UK nabízí studentům možnost konzultací formou podpůrných terapií a psychologického poradenství.

V případě zájmu o terapeutickou konzultaci se můžete objednat na následujícím e-mailu:

Pro studenty FSV UK v prezenční formě studia jsou služby psychologického poradenství zdarma. Maximální počet sezení hrazených FSV UK, která mohou studenti čerpat, je 5 sezení. V případě zájmu o dlouhodobou psychoterapii je možné se domluvit individuálně.

Více informací najdete zde.

Knihovna pomáhá

🇨🇿 V téměř každé obci nebo městě najdete veřejnou knihovnu. Ptejte se místních, kde je knihovna nebo hledejte tento nápis: KNIHOVNA

• Knihovna poskytuje veřejnosti přístup k internetu
  • V knihovně jsou k dispozici počítače s internetovým připojením zdarma
  • V knihovně si můžete nabít telefony, notebooky nebo tablety.
  • V knihovně jsou k dispozici toalety a pitná voda.
  • V knihovně je klid a je zde možnost si odpočinout.
  • Knihovník vám pomůže, poskytne další informace, vyhledá kontakty, propojí vás s dalšími institucemi, které potřebujete.
  • Nebojte se využít knihovnu, pomůžeme vám.

Naše knihovny.

🇺🇦 Бібліотека допомагає (UA)

Майже в кожному місті чи селі є громадська бібліотека. Запитайте у місцевих жителів, де знаходиться бібліотека. (Фон. [Кде є кніговна?]) або шукайте напис: KNIHOVNA.

• У бібліотеці є можливість виходу в інтернет.
  • У бібліотеці можна безкоштовно користуватись комп’ютерами з виходом в інтернет.
  • У бібліотеці можна заряджати телефони, планшети та ноутбуки.
  • У бібліотеці є питна вода та туалети.
  • У бібліотеці тихо і можна відпочити.
  • Працівник бібліотеки зможе вам допомогти: надати додаткову інформацію, знайти потрібні контакти, зв’язати вас з потрібними вам організаціями.
  • Не бійтеся користуватися послугами бібліотеки, ми вам завжди допоможемо.

Наші бібліотеки.