FSV UK

 • Studentský ombudsman

  FSV UK zřídila novou funkci studentských ombudsmanů. Studentský ombudsman bude napomáhat efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů. Funkce vznikne v rámci každého z institutů a bude k dispozici pro studenty na všech stupních studia.

  Více informací
 • Zápisy ke studiu na dálku

  Víš, čím začíná nová vysokoškolská životní etapa? Zápisem ke studiu! K nám na FSV UK se letos můžeš zapsat i na dálku. Stačí úspěšně projít přijímacím řízením, mít ukončené předchozí vzdělání a náš návod tě zápisem na dálku provede krok po kroku.

  Zapsat se na dálku
 • Fakultní podcast De Facto

  K červnovému výročí založení fakulty jsme si pro vás a fakultu připravili novinku - podcast De Facto. Každých 14 dní se můžete těšit na rozhovor s vědci a absolventy #FSVUK o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů.

  Poslechnout si

Aktuality Přejít na aktuality

 • FSV UK zřizuje novou funkci studentského ombudsmana

  FSV UK zřizuje novou funkci studentských ombudsmanů. Studentský ombudsman bude napomáhat efektivnějšímu a rychlejšímu řešení problémů a konfliktních situací.

 • Volba kandidátky či kandidáta na funkci děkana

  Akademický senát Fakulty sociálních věd UK vyhlašuje volbu kandidátky či kandidáta na funkci děkana. Podávání návrhů na kandidáty a kandidátky probíhá od 20. srpna do 20. září 2021. Návrh kandidatury se podává písemně a elektronicky s veškerými přílohami.

 • Stipendium Bariéry pro akademický rok 2021/22

  Rada Konta Bariéry otevřela možnost podání přihlášek do nového ročníku projektu Stipendium Bariéry pro akademický rok 2021/22. Fond Stipendium Bariéry je určen pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Uzávěrka příjmu přihlášek je 31. srpna 2021.

 • Synchronizace Microsoft Office 365 s CAS a systémová chyba

  V rámci sjednocení přihlašování uživatelů proběhne v termínu 19. až 23. července 2021 synchronizace hesel mezi univerzitním systémem CAS a aplikacemi Microsoft Office 365. Zároveň dojde k opravě chyby, kvůli které systém informoval uživatele o ztrátě licence. 

 • Další absolventkou v podcastu De Facto je Tereza Drahoňovská

  Jak na dobrý komiks? Jak vznikala autobiografická komiksová knížka Bez vlasů, která se stala nejlepší komiksovou knihou roku 2020? A co všechno zahrnuje interní komunikace? Daniela Tollingerová tentokrát vyzpovídala v podcastu De Facto Terezu Drahoňovskou, absolventku žurnalistiky a mediálních studií IKSŽ FSV UK.

 • Možnost ubytování na Hlávkově koleji - 2. kolo

  Kapacita žádostí o Hlávkovu kolej na akademický rok 2021/2022 nebyla pro české studenty Univerzity Karlovy vyčerpána. Proto bylo vyhlášeno druhé kolo. Potvrzené a podepsané žádosti českých studentů je možné zasílat na rektorát do 6. srpna 2021.

ŽIVOT NA FAKULTĚVíce informací

 • Seriál: Jsem z FSV UK

  Studujete na Fakultě sociálních věd? Tak to jste na správném místě! Naši studenti a absolventi jsou šikovní, talentovaní a dokážou velké věci  - a naší fakultě dělají ve světě skvělé jméno! Sledujte náš seriál, v němž některé z nich pravidelně představujeme. 

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí! Fakulta sociálních věd má velmi bohatou mezinárodní mobilitu, která se uskutečňuje především v rámci programu ERASMUS+. 

 • Kolekce oblečení a doplňků

  Chcete, aby všichni věděli, že jste pyšní studenti FSV UK? Nebo mít na svá studia hezkou vzpomínku? Pořiďte si něco z naší originální kolekce oblečení a doplňků!