Institut mezinárodních studií

Institut mezinárodních studií (IMS)

Studijní obory Institutu mezinárodních studií (IMS) se zabývají politickými, kulturně historickými, ekonomickými, právními a společenskými aspekty vývoje teritorií ovlivňujících postavení České republiky v současném světě. Severní Amerika, západní Evropa, německy mluvící země, středovýchodní Evropa, Balkán a postsovětský prostor představují v tomto smyslu hlavní náplň studia na IMS. Mezinárodní váhu IMS dokládá skutečnost, že od roku 2007 provozuje v rámci prestižního programu Erasmus Mundus a v součinnosti s University College London magisterský obor International Master in Economy, State and Society. V roce 2008 otevřel IMS FSV UK ve spolupráci s řezenskou univerzitou bakalářský obor Česko-německá studia.

Mezi renomované zahraniční partnery IMS patří např. Oxford University, London School of Economics and Political Science, Science Po Paris a řada dalších evropských i zámořských univerzit. Výsledkem mimořádně bohaté mezinárodní spolupráce je fakt, že studenti každý semestr vyjíždějí na desítky studijních pobytů na partnerské univerzity v Evropě i mimo ni.

Adresa: U kříže 8/661 158 00 Praha 5 – Jinonice

E-mail: ims@fsv.cuni.cz

Webové stránky institutu: ims.fsv.cuni.cz

Lidé

Ředitel: doc. PhDr. Jiří Vykoukal, CSc.

Studijní referentka: Jana Vokatá, místost č. 211 (Hollar), 222 112 238, jana.vokata@fsv.cuni.cz

Studentská samospráva: SIMS

Studijní obory

• Bc.

ČESKO-NĚMECKÁ STUDIA / DEUTSCH-TSCHECHISCHE STUDIEN (Bc., prezenční, 3 roky, současně v češtině a němčině)

MEZINÁRODNÍ TERITORIÁLNÍ STUDIA (Bc., prezenční, 3 roky)

SOUDOBÉ DĚJINY (Bc., kombinované, 3 roky)

TERITORIÁLNÍ STUDIA (Bc., kombinované, 3 roky)

• Mgr.

MEZINÁRODNÍ TERITORIÁLNÍ STUDIA (Mgr. *, prezenční, 2 roky)

NĚMECKÁ A STŘEDOEVROPSKÁ STUDIA (Mgr. *, prezenční, 2 roky)

BALKAN, EURASIAN AND CENTRAL EUROPEAN STUDIES (Mgr. *, prezenční, 2 roky, placené studium v anglickém jazyce)

CENTRAL EUROPEAN COMPARATIVE STUDIES (Mgr. *, prezenční, 2 roky, placené studium v anglickém jazyce)

INTERNATIONAL MASTERS IN ECONOMY, STATE AND SOCIETY (Mgr. *, prezenční, 2 roky, placené studium v anglickém jazyce)

MASTER IN AREA STUDIES (Mgr. *, prezenční, 2 roky, placené studium v anglickém jazyce)

EUROPEAN POLITICS AND SOCIETY (Mgr. *, prezenční, 2 roky, placené studium v anglickém jazyce)

STŘEDOEVROPSKÁ KOMPARATIVNÍ STUDIA (Mgr. *, kombinované, 2 roky)

* po vykonání rigorozní zkoušky je možné získat titul PhDr.

• Ph.D.

MEZINÁRODNÍ TERITORIÁLNÍ STUDIA (Ph.D., prezenční i kombinované, 4 roky)

MODERNÍ DĚJINY (Ph.D., prezenční i kombinované, 4 roky)

Podrobné informace o oborech a studijní plány naleznete na karolinka.fsv.cuni.cz.