Academic Calendar

academic calendar

The Academic Year commences on 1st October 2020 and finishes on 30th September 2021. The new Academic Year 2021/2022 starts on 1st October 2021.

Registration for new and continuing degree-seeking students takes place before the beginning of the academic year. Degree-seeking students will be allowed to register for their studies only once a year, prior to the start of the Winter Semester. Special arrangements will be made for visiting students who are scheduled to arrive halfway through the year, enabling them to register at the start of the Summer Semester. This option is not available for degree-seeking students.

Registration for individual classes is open twice per year, at the start of the relevant semester. Students will be allowed to register for classes solely through the on-line Student Information System (SIS) and during the period prescribed in this calendar. Registration for classes during the prescribed period is a prerequisite for the successful completion of the class!

• Univerzita Karlova ukončuje činnost testovacího centra a mobilních týmů

S ohledem na konec platnosti mimořádných opatření, které ukládají testovat studenty a zaměstnance, ukončuje Univerzita Karlova ke dni 30. 6. 2021 činnost testovacího centra a mobilních testovacích týmů. Od 28. 6. do 30. 6. bude navíc omezena činnost mobilních testovacích týmů.

• On-line kurzy na partnerské univerzitě Sorbonna pro studenty 4EU+

Partnerská univerzita Sorbonna, která s Univerzitou Karlovou spolupracuje v rámci mezinárodní aliance 4EU+, připravila pro studenty i naší univerzity zajímavé on-line kurzy. Uzávěrka přihlášek na zářijové kurzy je 25. června 2021.

• Vycestujte virtuálně na univerzitu v Hong Kongu

Náš partner, Hong Kong Baptist University, nabízí studentům FSV UK virtuální mobilitu v rámci zimního semestru 2021/2022. Výuka bude probíhat na platformě ZOOM. V případě zájmu kontaktujte do 25. června studyabroad@fsv.cuni.cz.

• Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory - Falling Walls Lab Czech Republic 2021

České národní kolo mezinárodního projektu Falling Walls proběhne 14. září 2021 v prostorách Národní technické knihovny v Praze. Cílem projektu je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů. Uzávěrka přihlášek pro studenty všech stupňů, včetně Ph.D. a postdoc, je 30. června 2021.

• Jitka Modlitbová první absolventkou v podcastu De Facto

Jak se člověk dostane z malého moravského města do Prahy? Co obnáší práce ve státní správě? Co člověka přiměje k práci s lidmi bez domova? Tyto a další otázky jsme položili v podcastu De Facto Jitce Modlitbové, absolventce Institutu politologických studií a Institutu sociologických studií FSV UK.

• Un/finished - open call

Un/finished. Tak se jmenuje připravovaná výstava nedokončených fotoprojektů studentek a studentů Filipa Lába, kterou organizují absolventi Institutu komunikačních studií a žurnalistiky. Buďte její součástí a pošlete svoje nedokončené fotky do 30. června.