Fakulta sociálních Věd UK

 • Studuj na FSV UK - zúčastni se pokecu se studenty

  Stále se rozhoduješ, kam povede tvá vysokoškolská cesta? Chybí ti možnost setkat se a popovídat si se studenty #FSVUK? 

  Od 8. března se můžeš těšit na live vysílání se studenty.

   

   

  Více na FB události
 • Rozhovor s Jakubem Končelíkem

  S ředitelem Institutu komunikačních studií a bývalým děkanem FSV UK Jakubem Končelíkem nejen o současném stavu médií, zvládnutí koronavirové krize na institutu nebo úloze společenských věd v dnešním světě.

   

   

  Přečíst rozhovor
 • Národní kolo CFA Research Challenge ovládl tým z IES FSV UK

  Anna Umlaufová, Martin Bosák, Tiep Luu Danh a Matěj Sainer obsadili první místo s náskokem 12 bodů v českém a slovenském finále prestižní soutěže CFA Research Challenge.

   

  Gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v následujícím kole!

  Čtěte více

Aktuality Přejít na aktuality

 • Nově dostupné elektronické zdroje

  Vyzkoušejte nově dostupné zkušební elektronické zdroje na Univerzitě Karlově. Databáze SAGE Research Methods je dostupná do 31. května a databáze Artstor Digital Library do 31. června.

 • Aktuální opatření na FSV UK

  Podívejte se na aktuálně platná opatření v souvislosti s Covid-19. Z hlediska výkonu pedagogické činnosti nedochází k zásadním změnám. Knihovny zůstávají nadále přístupné formou bezkontaktního výdejového okénka pro výpůjčky předem objednaných knih a vracení knih.

 • Ocenění publikace Aleny Lábové

  Kniha Aleny Lábové Česká novinářská fotografie 1945–1989 byla oceněna mezinárodní cenou Egona Erwina Kische za literaturu faktu za rok 2020. Cena Egona Erwina Kische se uděluje od roku 1992 českým a slovenských spisovatelům v oblasti literatury faktu.

 • Přijďte v březnu darovat krev s Univerzitou Karlovou!

  Přemýšlíte, jak prakticky pomoci během covidové pandemie? Zapojte se s Univerzitou Karlovou do březnové akce darování krve. Krev můžete darovat kromě čtyř fakultních nemocnic v Praze také v Plzni a Hradci Králové. Pokud jste prodělali onemocnění Covid-19, můžete darovat krevní plazmu k léčbě nemocných s těžkým průběhem infekce Covid-19.

 • Nabídka výjezdů v rámci mezinárodních dohod

  Nestihli jste se přihlásit na výjezdy v rámci programu Erasmus? Díky mezinárodním dohodám se můžete podívat do Rumunska, Bulharska, Mongolska, Lotyšska nebo Gruzie. Přihlášku je nutné zaslat do 8. března 2021.

 • Ročenka Peace Research Center Prague (PRCP)

  Peace Research Center Prague (PRCP) se zabývá výzkumem témat spojených s konfliktem a mírem. Přečtěte si ročenku, ve které najdete přehledně zpracované výsledky za rok 2020.

ŽIVOT NA FAKULTĚVíce informací

 • Seriál: Jsem z FSV UK

  Studujete na Fakultě sociálních věd? Tak to jste na správném místě! Naši studenti a absolventi jsou šikovní, talentovaní a dokážou velké věci  - a naší fakultě dělají ve světě skvělé jméno! Sledujte náš seriál, v němž některé z nich pravidelně představujeme. 

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí! Fakulta sociálních věd má velmi bohatou mezinárodní mobilitu, která se uskutečňuje především v rámci programu ERASMUS+. 

 • Kolekce oblečení a doplňků

  Chcete, aby všichni věděli, že jste pyšní studenti FSV UK? Nebo mít na svá studia hezkou vzpomínku? Pořiďte si něco z naší originální kolekce oblečení a doplňků!