Rozpravy o českých médiích - Právo na informace vs. právo na soukromí

Právo na informace vs. právo na soukromí

Rozpravy o českých médiích - Právo na informace vs. právo na soukromí

Dá se v době sociálních médií mluvit o soukromém životě? Za jakých okolností mohou být soukromé záležitosti zveřejněny novináři? Jak se liší americké „právo nebýt obtěžován“ (right to be left alone) od evropského „práva být zapomenut“ (right to be forgotten)?

Na tyto a další otázky se hledaly odpovědi v dalších Rozpravách o českých médiích, které se konaly ve čtvrtek 12. prosince 2017 od 17:00 na Hollaru (místnost č. 215). Debata probíhala v angličtině.

Diskutovat přišli:

• Mark Neužil z Katedry komunikace a žurnalistiky Univerzity Sv. Tomáše (Minnesota, USA)
  • Janek Kroupa z Českého rozhlasu

Moderovala Alice N. Tejkalová z IKSŽ.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky už od r. 2012, mediálními partnery jsou EJO a PRESSpektivy (Český rozhlas). Více o projektu na webu Rozprav.

Debata byla streamována na Youtube kanál, kde ji můžete zhlédnout i zpětně.

Více informací najdete v události na Facebooku.