Rozpravy o českých médiích – právní aspekty chování na sociálních sítích

Zámek na klávesnici

Rozpravy o českých médiích – právní aspekty chování na sociálních sítích

První Rozpravy o českých médiích v novém akademickém roce na téma „Život na síti na hraně zákona“ se konaly ve čtvrtek 12. října od 17:30 na Hollaru.

Diskutovalo se např. o tom, zda si můžeme postovat, co chceme, za co jsme odpovědní my a za co provozovatelé sociálních sítí, kde končí svoboda našeho vyjadřování, jak se můžeme bránit pomluvě na sociální síti či zda máme odpovědnost za trestný čin, který sledujeme živě na sociální síti?

Pozvání přijali:

• Marek Antoš a Tomáš Friedel z Právnické fakulty UK
  • Klára Sommerová z Advokátní kanceláře Šrubař & Partners/Mall Group
  • Josef Benda z Katedry mediálních studií IKSŽ FSV UK

Moderátorkou byla jako obvykle Alice N. Tejkalová z IKSŽ.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky už od r. 2012, mediálními partnery jsou EJO a PRESSpektivy (Český rozhlas). Více o projektu na webu Rozprav.

Debata byla streamována na Youtube kanál, kde ji budete moci zhlédnout i zpětně.