Rozpravy o českých médiích: Média v době koronavirové

Rozpravy o českých médiích: Média v době koronavirové, IKSŽ FSV UK

Rozpravy o českých médiích: Média v době koronavirové

Další Rozpravy o českých médiích se opět uskuteční pouze on-line, a to ve čtvrtek 28. května od 17 hodin.

Jaká je role médií v takto výjimečné situaci? Jak je to se zpravodajstvím? Máme opravdu mediální pandemii? Jaké jsou možné dopady mediálních obsahů na psychiku publika? Jaké má celkově koronavirus dopady na česká média? Jde dělat žurnalistiku v takové době smysluplně tak, aby ukazovala i možnosti řešení? A měla by to dělat?

Na tyto a další otázky budou hledat odpovědi vybraní hosté:

• Libuše Šmuclerová, generální ředitelka Czech News Center
  • Milan Fridrich, ředitel programu České televize
  • Lucie Černá, koordinátorka Solution Journalism in CEE, Transitions
  • Zdeněk Macek, psychoterapeut, místopředseda České asociace pro psychoterapii

Živý přenos můžete sledovat na Facebooku a YouTube kanálu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Více informací o diskutujících a odkazy na stream najdete v události na Facebooku. Do diskuse se můžete zapojit i svými dotazy - stačí je poslat v průběhu diskuse na e-mail rozpravyomediich@gmail.com, nebo je můžete vložit jako komentář k videopřenosu na Facebooku nebo YouTube.

Rozpravy o českých médiích pořádá Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK už od roku 2012. Mediálními partnery jsou Evropská observatoř žurnalistiky a PRESSpektivy.