FSV UK

 • Alice N. Tejkalová spolukoordinátorkou Worlds of Journalism Study

  Spolukoordinátorkou největšího srovnávacího výzkumného projektu v oblasti žurnalistiky v historii Worlds of Journalism Study pro oblast střední a východní Evropy se stala děkanka FSV UK Alice Němcová Tejkalová! 

  Čtěte více
 • Šanghajský žebříček: Univerzita Karlova i letos v popředí ekonomie a financí

  V rámci světového šanghajského žebříčku Global Ranking of Academic Subjects 2019 se UK umístila mezi top 100 školami v ekonomii a top 200 školami ve financích. Žebříček zahrnuje výsledky aktivit dvou ekonomických pracovišť: CE

  Čtěte více
 • Řecké volby: Nikola Karasová z IMS v rozhovoru pro E15

  Problémy typu byrokracie, korupce a klientelismus přetrvávají a mám pochybnosti, že by tomu v budoucnu mohlo být jinak.“ Přečtěte si rozhovor s analytičkou Nikolou Karasovou z Institutu mezinárodních studií v magazínu E15...

  Čtěte více

Aktuality Přejít na aktuality

 • Odborný časopis Acta Politologica vyhlašuje Call for Papers

  Recenzovaný časopis Acta Politologica, vydávaný Katedrou politologie IPS FSV UK, slaví 10 let. Při této příležitosti připomíná možnost zasílat odborné příspěvky, které mohou být publikovány v říjnovém, lednovém či dubnovém čísle.

 • Letní provoz budov Hollar a Opletalova

  V období prázdnin od 1. července do 31. srpna je nastaven letní provoz budov Hollar a Opletalova. Omezena je také provozní doba obou knihoven a úřední hodiny podatelny a pokladny FSV. Přejeme příjemně strávené léto!

 • Orientační týden pro studenty prvních ročníků

  Neztraťte se ve světě Univerzity Karlovy! IPSC UK pořádá ve dnech 16. - 20. září 2019 tradiční Orientační týden pro studenty prvních ročníků. Registrace bude spuštěna 9. září v 10:00.

 • Jsem z FSV UK: Linda Bartošová

  Novinářka Linda Bartošová je další absolventkou, která může hrdě prohlásit: "Jsem z FSV UK!" Její cesta za krásami žurnalistiky vedla jak chodbami fakulty, tak "líhní" pro začínající talenty v České televizi a měla i některé zajímavé odbočky do světa Miss. Brzy si ale uvědomila, že svět příběhů, reportáží, TV vstupů a zahraničního zpravodajství ji láká přeci jen víc.

 • Aliance 4EU+ vybrána jako pilotní projekt Evropské univerzity

  Aliance 4EU+, která spojuje šest významných evropských univerzit včetně Univerzity Karlovy, má důvěru a podporu v rámci projektu Evropské univerzity při programu Erasmus+ 2019. Ve středu 26. června o tom rozhodlo Generální ředitelství Evropské komise pro vzdělávání a kulturu.

 • Duhové placky FSV UK podporují LGBTQ komunitu

  Vyjadřujeme podporu všem LGBTQ studujícím vydáním limitované edice fakultních odznaků. Zajít si pro ně můžete na studijní oddělení FSV UK.

ŽIVOT NA FAKULTĚVíce informací

 • Seriál: Jsem z FSV UK

  Studujete na Fakultě sociálních věd? Tak to jste na správném místě! Naši studenti a absolventi jsou šikovní, talentovaní a dokážou velké věci  - a naší fakultě dělají ve světě skvělé jméno! Sledujte náš seriál, v němž některé z nich pravidelně představujeme. 

 • Studium v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí! Fakulta sociálních věd má velmi bohatou mezinárodní mobilitu, která se uskutečňuje především v rámci programu ERASMUS+. 

 • Kolekce oblečení a doplňků

  Chcete, aby všichni věděli, že jste pyšní studenti FSV UK? Nebo mít na svá studia hezkou vzpomínku? Pořiďte si něco z naší originální kolekce oblečení a doplňků!