Květen 2017
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
UK patří podle nezávislého hodnocení mezi nejlepší univerzity v ČR

Excelentní postavení Univerzity Karlovy mezi českými vysokými školami potvrdily výsledky nezávislého hodnocení Střediska vzdělávací politiky PedF UK.

Univerzita Karlova je podle zveřejněných výsledků celkově nejlépe hodnocená vysoká škola a zároveň obdržela nejvyšší hodnocení ve třech ze sedmi dílčích kategorií. Průzkum hodnotil například úroveň výzkumu, zájem uchazečů a úroveň studentů, přitažlivost pro zahraniční studenty či uplatnění absolventů na trhu práce.

FSV UK obdržela nejvyšší možné hodnocení ve dvou kategoriích: Mezinárodní otevřenost a atraktivita a Zájem uchazečů a úroveň studentů.

Celková zpráva: Bohatství v rozmanitosti: Profily veřejných vysokých škol v ČR 2016

Součástí zprávy jsou též vyjádření našich proděkanů k úspěšnému hodnocení v uvedených kategoriích, tyto zprávy najdete také zde:

Zuzana Kasáková, proděkanka pro zahraniční styky: Mezinárodní otevřenost a atraktivita

Petr Soukup, proděkan pro studijní záležitosti: Zájem uchazečů a úroveň studentůVeletrh příležitostí ke spolupráci Via Carolina

Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy si Vás dovoluje pozvat na veletrh příležitostí ke spolupráci Via Carolina

Kdy: 23. - 24. 5. 2017 

Via Carolina je cestou ke spolupráci v oblasti inovací, smluvního výzkumu, transferu technologií a celoživotního vzdělávání. Univerzita Karlova interaktivní formou nabízí příležitosti využít výsledky výzkumu, expertní i přístrojové kapacity externím partnerům.

V úterý 23. 5. 2017 od 10 do 17 hod. se v prostorách Karolina můžete těšit na prezentace konkrétních nabídek spolupráce za přítomnosti vědeckých týmů a osobně si vyzkoušet praktické ukázky nových technologií, seznámit se s nabídkou služeb Centra pro přenos poznatků a technologií a Centra celoživotního vzdělávání UK. Akce zahrnuje bohatý doprovodný program s možností zúčastnit se veřejně přístupné interní soutěže projektů Proof of Concept, workshopu se zahraničním expertem pro oblast transferu technologií a přednášek o ochraně duševního vlastnictví. Uvidíte příklady námětů z akademického prostředí, které se úspěšně uplatňují na trhu a další zajímavosti.

Ve středu 24. 5. 2017 se zájemcům pro osobní prohlídku otevřou vybraná pracoviště přímo na fakultách UK, která nabízejí příležitosti pro smluvní výzkum.

více informací

Kontakt:  nebo tel.: 224 491 255; web - Přenos poznatků a technologií

Vítejte na stránkách Fakulty sociálních věd